نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکلات جسمانی که باعث مشکلات روحی شده(کمردرد،سردرد،ریزش مو و...)

556
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40932
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post مشکلات جسمانی که باعث مشکلات روحی شده(کمردرد،سردرد،ریزش مو و...)

سلام سارا هستم 23سال سن دارم نویسنده مجرد و تنها زندگی میکنم قریب به یکساله که مشکلات مالی به شدت روی کارم تاثیر گذاشته و من رو از فضای کارم دورکرده و همین دورشدن باعث ناراحتی و سرخوردگی درمن شده از طرفی مشکلات جسمی که دارم و ناتوانی مالی برای برطرف کردنشون باعث شده من نتونم به کارم برگردم ازتون میخوام لطفا و درصورت امکان راهنمائیم کنین که من واقعا باید چه کارکنم تا بتونم این مشکلات رو حل کنم من مبتلا هستم به قوس کمر و کمردرد شدید چندماه قبل یک فیزیوتراپیست به من گفت که احتیاج به ده جلسه فیزیوتراپی دارم که مشکل قوس کمرم حل بشه و به این ترتیب قدم هم افزایش پیدامیکنه اما متاسفانه من قادر به پرداخت هزینه هایش نبودم ازاون به بعد دائما احساس خستگی دارم، عصبی شدم و بدن درد دائم و ضعف جسمانی ، سردردهای عجیب و وحشتناک خصوصا مواقع صحبت کردن ،ریزش موی شدید،خراب شدن پوست و روابط اجتماعیم که روز به روز کمترشده .دیگه از هیچ چیزی ذوق زده نمیشم دلم میخواد به محیط کارم برگردم اما بدلیل کمر درد قادر به این کار نیستم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39958
    تشکـر
    2
    تشکر شده 34 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : مشکلات جسمانی که باعث مشکلات روحی شده(کمردرد،سردرد،ریزش مو و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط sara1375 نمایش پست ها
    سلام سارا هستم 23سال سن دارم نویسنده مجرد و تنها زندگی میکنم قریب به یکساله که مشکلات مالی به شدت روی کارم تاثیر گذاشته و من رو از فضای کارم دورکرده و همین دورشدن باعث ناراحتی و سرخوردگی درمن شده از طرفی مشکلات جسمی که دارم و ناتوانی مالی برای برطرف کردنشون باعث شده من نتونم به کارم برگردم ازتون میخوام لطفا و درصورت امکان راهنمائیم کنین که من واقعا باید چه کارکنم تا بتونم این مشکلات رو حل کنم من مبتلا هستم به قوس کمر و کمردرد شدید چندماه قبل یک فیزیوتراپیست به من گفت که احتیاج به ده جلسه فیزیوتراپی دارم که مشکل قوس کمرم حل بشه و به این ترتیب قدم هم افزایش پیدامیکنه اما متاسفانه من قادر به پرداخت هزینه هایش نبودم ازاون به بعد دائما احساس خستگی دارم، عصبی شدم و بدن درد دائم و ضعف جسمانی ، سردردهای عجیب و وحشتناک خصوصا مواقع صحبت کردن ،ریزش موی شدید،خراب شدن پوست و روابط اجتماعیم که روز به روز کمترشده .دیگه از هیچ چیزی ذوق زده نمیشم دلم میخواد به محیط کارم برگردم اما بدلیل کمر درد قادر به این کار نیستم
    سلام دوست گرامی
    شرایط دشوار شما قابل درک است

با این حال آنچه که اشاره کردین (شامل : احساس خستگی دارم، عصبی شدم و بدن درد دائم و ضعف جسمانی ، سردردهای عجیب و وحشتناک خصوصا مواقع صحبت کردن ،ریزش موی شدید،خراب شدن پوست)، در واقع تبدیل شدن مشکلات روحی-روانی به جسمی است که اصطلاحاً جسمانی سازی نامیده می شود. ضروری است به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید.

شما برای رهایی از تنش ها، نگرانی ها، تعارض ها و مشکلات درونی، آنها را به شکل مشکل جسمی بروز می دهید.

در نظر داشته باشید داروهای تجویزی برای جسمانی سازی، به کمر درد شما هم به شدت کمک می کنند.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    گاهی بیماری های جسمی و فشارهای اقتصادی می تواند تاثیر منفی زیادی در عملکرد اصلی فرد از نظر روحی و اجتماعی داشته باشد که نیاز است فرد برای بهبود شرایط روحی خود شرایط موجود را بپذیرید و از اقدامات هرچند کوچک در بهبود شرایط شروع به تغییر کند.
    1. ممکن است بفرماید به چه دلیل تنها زندگی می کنید؟
    2. خانواده و دوستان در انجام این عمل می توانند به شما کمک کنند؟
    3. از بیمه درمانی برخوردار هستید؟
    4. آیا امکان کاهش زمان کار برای شما وجود دارد؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40932
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسخگوئیتون. راستش من مدتیه دقیقا دارم همین کارو میکنم پذیرفتم و شروع به تغییرکردم از مدیتیشن گرفته تا خوندن مقالات روانشناسی و...
    اما دررابطه با سوالتون باید بگم خیر خانواده متاسفانه در شرایطی نیستن که کنارمن باشن دوستانم هم عرض کردم روز به روز روابطم کم و کمترشد الان کلا یک دوست صمیمی دارم. من از4سال پیش که دانشگاه تهران قبول شدم شهرستان و پدر و مادرمو ترک کردم و تنها زندگی کردم.بله بیمه تامین اجتماعی دارم و دررابطه با چهارمین سوالتون هم باید بگم نه متاسفانه

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40932
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از توجه و پاسخگوئیتون

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

در اولین اقدام بهتر است از طریق یک مرکز دولتی برای مشکلتان اقدام کنید چون بیماری جسمی می تواند با فشارهای روحی برای شما همراه باشد و عملکرد شما را تحت تاثیر قرار بدهد .
    در صورتی که در مکان شغلیتان بیمه نیز باشید می توانید در صورت جراحی از خدمات بیمه استفاده کنید تا بتوانید از نظر مالی نیز شرایط بهتری را تجربه کنید.
    سعی کنید روابط اجتماعی خود را حفظ کنید چون تنهایی می تواند با تمرکز بیشتر بر مشکلات برای شما همراه باشد و عملکرد شما را کاهش بدهد .
    یک دوره مشاوره چند جلسه ای می تواند در بهبود روحیه شما کمک کنند باشد .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)